2 kişiye ‘orantısız güç’ kullanan polis tutuklandı… Valilik açıklama yaptı


Çanakkale’nin Çan ilçesinde yaşanan vahim bir olayda, trafik kazasına karışıp kaçan iki şahsı yakalamaya çalışan polis memurlarından biri, orantısız güç kullanarak şüphelileri darp etti. Olay, 11 Mayıs gecesi saat 00:30 sularında meydana geldi.

Haber Resmi

İddiaya göre, trafik kazasının ardından kaçan şüphelilerin önü kesilerek durdurulması sırasında, polis memurlarından biri copuyla şüphelilerden birine yüzüne, başına ve vücuduna art arda darbe indirdi. Şüpheli savunmaya çalışırken yere düştü, ancak polis memuru saldırısına devam etti. Diğer polis memuru ise arkadaşını engellemeye çalıştı. Aynı polis memuru daha sonra aracın içinde bekleyen diğer şüpheliye de vurmaya başladı, ancak bu şüpheli kaçmayı başardı.

Olay, bir cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi ve görüntüler kamuoyuna yansıdı. Görüntülerin ardından soruşturma başlatıldı ve polis memurları görevden uzaklaştırıldı. Haklarında başlatılan adli ve idari soruşturma sonucunda, şüphelileri darp eden polis memuru tutuklandı, diğer polis memuru ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Çanakkale Valiliği konuyla ilgili yaptığı açıklamada, polis memurlarının davranışının kabul edilemez olduğunu belirtti ve bu tutumları nedeniyle görevden uzaklaştırıldıklarını ve haklarında işlem başlatıldığını duyurdu.

Bu Haber Hurriyet.com.tr’den Alıntılanmıştır. Kaynak: https://hurriyet.com.tr/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir