Akşener’in yol haritası… Vekilleri çiftlik evinde ağırlayacak


## Meral Akşener’in Sessizliği Bozuldu: Kurban Bayramı Sonrası Siyasi Harekete Geçiyor

Haber Resmi

Haber Resmi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından uzun süre sessizliğini koruyan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kurban Bayramı’nın ardından siyasi çalışmalarına hız vereceğinin sinyallerini veriyor. Bayram süresince ise partisinin milletvekillerini Sakarya Sapanca’daki çiftlik evinde ağırlayarak, ülke gündemini ve önümüzdeki dönemdeki stratejilerini görüşecek.

Akşener’in 27 Nisan’daki Olağanüstü Kurultay’da Genel Başkanlık görevini Müsavat Dervişoğlu’na devretmesinin ardından, kamuoyu önünde dikkat çekici bir şekilde geri plana çekilmesi dikkat çekmişti. Ancak, geçtiğimiz hafta Erdoğan ile gerçekleştirdiği 40 dakikalık görüşme, hem siyasi arenada hem de parti içinde büyük yankı uyandırdı.

Görüşmenin içeriği ve Akşener’in sonrasında sessizliği, parti içinde farklı yorumlara yol açtı. Bazı isimler, görüşmede anayasa değişikliği için vekil pazarlığı yapıldığını iddia ederken, diğerleri ise Akşener’e Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı gibi bir pozisyon teklif edildiğini öne sürdü. Bu iddialara Akşener sadece görüşmeyle ilgili bir iddiayı ve ofis tuttuğu iddiasını yalanlayarak yanıt verdi. Ancak, Akşener’in önümüzdeki günlerde görüşmeyle ilgili daha detaylı bir açıklama yapması bekleniyor.

Öte yandan, Akşener’in yakın çevresine “Devlette göreve hazırım, Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi olursa değerlendiririm” şeklinde konuşan Ankara Milletvekili Burak Akburak’ın sözlerinin bilgisi dışında olduğunu da belirttiği öğrenildi.

Akşener, Sapanca’daki çiftlik evinde milletvekilleriyle bir araya gelerek, ülke gündemini ve gelecek stratejilerini değerlendirecek. Bu buluşma, Akşener’in sessizliğinin ardından siyasi olarak yeniden sahneye çıkışının bir göstergesi olarak yorumlanıyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir