Bakan Yerlikaya duyurdu: 5 ayrı suç örgütü çökertildi


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Hatay, Ankara, Çankırı ve Konya’da gerçekleştirilen “Kuyu-5” operasyonlarıyla 5 farklı organize suç örgütünü deşifre ettiklerini duyurdu. Operasyonlarda 4 elebaşı da dahil olmak üzere toplam 57 şüpheli gözaltına alındı.

Haber Resmi

Operasyonlar, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinasyonunda, ilgili il emniyet müdürlükleri tarafından yürütüldü. Elebaşıları; Hatay’da Ömer Kartopu ve Ali Ak, Ankara’da Alper Aksoy, Çankırı’da Recep Armağan ve Konya’da ise cezaevinde bulunan Faris Çokkaynar olarak belirlendi.

Suç örgütü üyelerinin, rakip gruplara yönelik silahlı saldırılar düzenlediği, şahısları darp edip tehdit ederek yağmalamaya çalıştığı, silah zoruyla kaçırdığı ve ailelerinden para talep ettiği, alacak-verecek meselelerine karıştığı, uyuşturucu ticaretiyle ilgili husumetli kişileri tehdit ettiği, usulsüz yollarla senet imzalattırdığı, cebir ve şiddet kullanarak tahsilat yaptığı, şikayetçi olmalarını engellediği, tefecilik yaptığı, müşterileri dolandırdığı, itiraz edenlere karşı şiddet uyguladığı, tehdit ettiği ve uyuşturucu ile silah ticareti yaptığı tespit edildi.

Operasyonlarda 17 ruhsatsız tabanca, 10 ruhsatsız tüfek, 5 kurusıkıdan çevirme tabanca, uyuşturucu madde, çek senetleri ve çok miktarda Türk Lirası ele geçirildi.

#Kuyu-5 Operasyonları #Bakan Yerlikaya #Suç Örgütü

Bu Haber Hurriyet.com.tr’den Alıntılanmıştır. Kaynak: https://hurriyet.com.tr/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir