Bakan Yerlikaya duyurdu: 5 ayrı suç örgütü çökertildi


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Kuyu-5” operasyonlarının başarılı bir şekilde tamamlandığını duyurarak 5 ayrı suç örgütünü çökerttiklerini açıkladı. Operasyonlar Hatay, Ankara, Çankırı ve Konya’da eş zamanlı olarak gerçekleştirildi ve 57 şüphelinin gözaltına alınmasına yol açtı.

Yakalanan şüpheliler arasında 4 elebaşı da yer alıyor. Operasyonlarda ele geçirilen silahlar, uyuşturucu maddeler, çek senetleri ve nakit para, suç örgütlerinin geniş çaplı faaliyetlerini gözler önüne seriyor.

Suç örgütlerinin; rakip gruplara silahlı saldırılar düzenlemek, şahısları darp edip yağmalamak, fidye amacıyla kaçırmak, alacak-verecek meselelerine müdahale etmek, uyuşturucu ticareti yapmak, şahıslara usulsüz senet imzalatmak, tehdit ve şantajla tahsilat yapmak, tefecilik yapmak, dolandırıcılık yapmak, uyuşturucu ve silah ticareti yapmak gibi suçlar işledikleri belirlendi.

Bakan Yerlikaya, operasyonların detaylarını Twitter hesabından paylaştı ve “Kuyu-5” operasyonlarının ülke genelinde suçla mücadeleye yönelik kararlılıklarını gösterdiğini vurguladı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir