CHP’den Özel-Erdoğan görüşmesine ilişkin açıklama


CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e yaptığı ziyarette gerçekleşen görüşmelerin detaylarını paylaştı. Yücel, görüşmede Gezi Parkı eylemleri, Sinan Ateş cinayeti, Şenyaşar Davası ve kayyum uygulamaları gibi önemli konuların ele alındığını belirtti. Özel, ayrıca temmuz ayında asgari ücrete zam yapılması gerektiğini ve en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çekilmesi gerektiğini vurgulamış.

Haber Resmi

Haber Resmi

Yücel, Erdoğan’ın CHP Genel Merkezine yaptığı ziyaretin Türk siyasi tarihi açısından önemli bir adım olduğunu vurguladı. Uzun süredir devam eden kutuplaşma ve ayrışmanın olumlu sonuçlar vermediğini belirten Yücel, CHP’nin bu ziyaretle diyalog kanallarını açtığını ve toplumsal huzuru tesis etmek için siyasi partilerin diyalog içerisinde olması gerektiğini vurguladı.

Haber Resmi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, görüşmede ülkenin kanayan yarası olan birçok konuyu Erdoğan’a iletti. Özel, hükümlü generaller meselesinin çözümünden dolayı Erdoğan’a teşekkür etti ve Gezi Parkı eylemleri davasında kanun yararına bozma talebinin Adalet Bakanlığı’na iletilmesini önemli bulduğunu belirtti. Özel ayrıca, asgari ücrete zam, en düşük emekli maaşının yükseltilmesi, üretim maliyetleri altında ezilen üreticilerin mağduriyetlerinin giderilmesi, atanmayan öğretmenlerin sorunları, özel okul öğretmenlerinin yaşadığı sıkıntılar, staj ve çıraklık mağdurları, emeklilikte kademe bekleyenlerin durumu ve depremzedelerin kira yardımı gibi konuları da gündeme getirdi.

Özel, Erdoğan’ın Ayşe Ateş’e randevu vermesini olumlu bulduğunu ve gelir adaletsizliğinin çözülmesi için vergi adaletinin sağlandığı bir sistem kurulması gerektiğini dile getirdi. Özel ayrıca, mevcut bütçe üzerinde tüm siyasi partilerin bir araya gelerek TBMM’nin çalıştırılması gerektiğini ve CHP’nin iktidara geldiğinde az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alan bir sistemle adaletsizlikleri ortadan kaldıracağını belirtti.

Yücel, kayyum uygulamasının anayasaya ve demokrasiye aykırı olduğunu vurguladı. Kayyum uygulamasının kalıcı sonuçlar doğurduğunu ve demokratik değerlere aykırı olduğunu belirtti.

Bu Haber Hurriyet.com.tr’den Alıntılanmıştır. Kaynak: https://hurriyet.com.tr/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir