CHP’den Özel-Erdoğan görüşmesine ilişkin açıklama


CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e yaptığı ziyarette gerçekleşen görüşmenin detaylarını paylaştı. Yücel, görüşmede Gezi Parkı eylemleri, Sinan Ateş cinayeti, Şenyaşar Davası ve kayyum uygulamaları gibi ülkenin gündemindeki önemli konuların ele alındığını belirtti.

Haber Resmi

Haber Resmi

Özel, Erdoğan’a asgari ücretin artırılması, en düşük emekli maaşının asgari ücrete eşitlenmesi, üretici kesimlerin sorunları, öğretmenlerin ve stajyerlerin yaşadığı sıkıntılar, emeklilikte kademe bekleyenlerin durumu ve depremzedelere verilen kira yardımının devam ettirilmesi gibi konuları gündeme getirdi. Yücel, “Toplumun sadece dar bir kesimi için yapılan iyileştirmelerin yeterli olmadığını, ekonomideki kazanımların hayat pahalılığı altında ezilenlerin de hissetmesini istediklerini” vurguladı.

Haber Resmi

Vergi adaletsizliğinin giderilmesi için bir vergi reformu çağrısında bulunan Özel, mevcut bütçe üzerinde tüm siyasi partilerin görüşmesi gerektiğini ifade etti. Yücel, CHP iktidara geldiğinde, az kazananlardan az, çok kazananlardan çok vergi alınan bir adaletli vergi sistemi kuracaklarını belirtti.

Özel, Erdoğan’ın Ayşe Ateş’e randevu vermesini olumlu bulduğunu da dile getirdi. Yücel, kayyum uygulamasının anayasaya ve demokrasiye aykırı olduğunu, görevden alınan kişilerin beraat etmesi durumunda yaşanacak mağduriyetlere dikkat çekti.

CHP’nin iktidarın kapattığı diyalog kanallarını açmış olmasının Türk siyasi tarihi açısından önemli bir adım olduğunu vurgulayan Yücel, toplumsal huzurun tesis edilmesi için siyasi partilerin diyalog içerisinde olmasının önem taşıdığını söyledi.

Bu Haber Hurriyet.com.tr’den Alıntılanmıştır. Kaynak: https://hurriyet.com.tr/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir