Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüştü


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

Haber Resmi

Haber Resmi

30 Aralık 2022’de silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, görüşmeye kızları Bengisu ve Banuçiçek ile birlikte geldi. Görüşmede, Ateş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili soruşturma süreci hakkında bilgi verdi.

Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanlığı, Erdoğan ve Ayşe Ateş’in fotoğrafını paylaştı.

Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili olarak 22 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame Ankara 32’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İlk duruşma ise 1 Temmuz’da gerçekleşecek.

Ayşe Ateş, görüşmenin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendilerini büyük bir nezaketle ağırladığını ve yaklaşık bir buçuk saat süren görüşmeye Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve Cumhurbaşkanı’nın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’ın da eşlik ettiğini belirtti. Ateş, Erdoğan’ın kendilerini ve kızlarını tek tek dinlediğini ve kızlarına hediye verdiğini de ekledi.

Paylaşımında, “Bugüne dek Sayın Cumhurbaşkanı’mızın sessizliğinden güç alarak tehdit ve iftiraları ile bize hayatı zindan eden, çocuklarımın aldığı nefesi burnundan getiren, suçu ve suçluyu öven her kim varsa dün ne söylediğine bakarak yarın ne konuşacağını düşünsün. Çünkü adalet yerini muhakkak bulacak, hiç kimsenin yaptığı yanına kâr kalmayacak.” ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hurriyet.com.tr’den Alıntılanmıştır. Kaynak: https://hurriyet.com.tr/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir