Erdoğan-Özel görüşmesinin tüm detayları


CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiği 1,5 saatlik görüşmede, geniş bir yelpazede vatandaşın acil ihtiyaçlarını ve sorunlarını dile getirdi.

Haber Resmi

Haber Resmi

Özel, görüşmede asgari ücret ve emekli maaşına yapılacak zam taleplerini, tarım ürünlerinin maliyetin altında fiyatlandırılmasını, öğretmenlerin sorunlarını, staj ve çıraklık mağduriyetlerini, depremzedelerin yaşadığı sıkıntıları ve emeklilikte kademe bekleyenlerin durumunu gündeme getirdi. Bu sorunların çözümü için makro bir çözüm gerektiğini vurgulayan Özel, adaletli bir vergi sistemi için tüm partilerin katılımıyla Meclis’in çalıştırılmasını teklif etti. Özel, çok kazananlardan daha fazla, az kazananlardan daha az vergi alınması gerektiğini ve bütçe üzerinde mali bir çalışma yapılarak adaletsizliklerin giderilmesi gerektiğini belirtti. Bu doğrultuda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile CHP’nin ekonomi kadrolarının adaletli vergi sistemi konusunda bir araya gelebileceği ifade edildi.

CHP kaynakları, Türkiye’nin ağır bir ekonomik kriz yaşadığını ve bu krizin 86 milyon vatandaşa maliyetinin olduğunu vurguladı. Kaynaklar, krizin maliyetinin sadece yoksullara yüklenmesini kabul etmediklerini ve ekonomik krizden etkilenen kesimlerin yanlış politikalar nedeniyle daha fazla ezdirilmemesi için inisiyatif almaya hazır olduklarını belirtti.

Özel, görüşmede Gezi, Sinan Ateş, Tahir Elçi ve Şenyaşar davalarında adalet taleplerini ve Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasını da gündeme getirdi. Yeni anayasa konusunda ise Özel, toplumun bugün acil sorunları yaşarken bu konunun öncelikli olmadığını ve önce mevcut anayasaya ve Anayasa Mahkemesi kararlarına uyum sağlanması gerektiğini ifade etti.

Bu Haber Hurriyet.com.tr’den Alıntılanmıştır. Kaynak: https://hurriyet.com.tr/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir