‘Görüşmeler şeffaf olmalı’


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan ikili görüşmelerin çarpıtılmasını sert bir dille eleştirdi.

Haber Resmi

Haber Resmi

Bahçeli, televizyonlarda ve gazetelerde “kulis bilgisi” adı altında servis edilen dedikoduların, spekülasyonların ve yalanların, özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşmelerinin çarpıtılmasının, “normalleşme bekleyen” bir zihniyetin basit kurnazlığından ibaret olduğunu belirtti. İki kişi arasında geçen bir konuşmanın, sanki geniş bir dinleyici kitlesi önünde yapılmış gibi sunulmasının, kasıtlı olarak karmaşa ve kargaşa yaratmak için yapıldığını söyledi.

Haber Resmi

Haber Resmi

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın herkesle görüşme hakkına sahip olduğunu vurguladı. Asıl sorunun, asılsız iddiaların yayılması ve fitnenin körüklenmesi olduğunu belirten Bahçeli, kamuoyunun şeffaf bir şekilde bilgilendirilerek bu dedikodu çarkının önüne geçilebileceğini ifade etti.

Konuşmasında, Türkiye’nin iç ve dış tehditlerle karşı karşıya olduğunu da söyleyen Bahçeli, “güney sınırlarımız boyunca özerklik adı altında terör devletinin taşları döşenmektedir” dedi. Suriye’nin parçalanmasını hedefleyen emperyalist bir projenin yürürlükte olduğunu ve Türkiye’nin bu projenin hedefi olduğunu iddia etti.

Bahçeli, CHP’yi bu projenin “alt yüklenicisi” ve “yerli figüranı” olmakla suçladı. Bölücü terör örgütünün ABD desteğiyle yapmayı planladığı sözde seçimlerin gündemden tamamen çıkarılması gerektiğini savundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “kayyum ezberini” tekrarlayarak halkın iradesinin tanınmadığını söylemesini eleştiren Bahçeli, “Özgür Bey kavga istediğimizi söyleyip duruyor. Bizim böyle bir niyetimiz yoktur, düşüncemiz hiç olmamıştır. Şayet kavga edeceksek Özgür Bey rahat olsun, tırsmasın. O bizim klasmanımızda da kalibremizde de değildir. Meselemiz maşalarla değil, tutan ellerledir” dedi.

Bahçeli, DEM’in Hakkari milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması ve adalet önünde hesap vermesi gerektiğini de savundu.

Türkiye’de geçici koruma statüsüyle bulunan Suriyeli sığınmacıların gönüllü, güvenli ve onurlu bir şekilde geri dönüşlerinin sağlanması gerektiğini vurgulayan Bahçeli, düzensiz göçün önlenmesi ve Geri Kabul Anlaşmasının sonlandırılması gerektiğini söyledi.

Konuşmasının sonunda gazetecilerle sohbet eden Bahçeli, “Allah Bana Yeter” yazılı yüzüğünü gösterdi.

Bu Haber Hurriyet.com.tr’den Alıntılanmıştır. Kaynak: https://hurriyet.com.tr/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir