‘Görüşmeler şeffaf olmalı’


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikili görüşmelerinin çarpıtılmasına yönelik sert eleştirilerde bulundu. Bahçeli, medyada servis edilen dedikoduların ve spekülasyonların, iki kişi arasındaki bir konuşmanın sanki kalabalık bir dinleyici kitlesi önünde yapılmış gibi sunulmasını “normalleşme bekleyen zihniyetlerin basit kurnazlığı” olarak niteledi.

Haber Resmi

Haber Resmi

Bahçeli, Cumhurbaşkanı’nın herkesle görüşme hakkına sahip olduğunu vurgulayarak, asıl sorunun asılsız söylentilerin yayılması ve fitne ekilmesi olduğunu belirtti. Bu konuda kamuoyunun şeffaf bir şekilde bilgilendirilerek dedikoduların önüne geçilebileceğini önerdi.

Haber Resmi

Haber Resmi

Bahçeli, Türkiye’nin iç ve dış tehditlerle karşı karşıya olduğunu vurguladı. Suriye’nin parçalanmasının Türkiye’ye yönelik bir tehdit olarak gördüğünü ifade eden Bahçeli, CHP’yi “bu pis senaryonun alt yüklenicisi” olarak suçladı. Bölücü terör örgütü tarafından duyurulan sözde seçimlerin gündemden tamamen çıkarılması gerektiğini vurguladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “kayyum” söylemini eleştiren Bahçeli, “Özgür Bey kavga istediğimizi söyleyip duruyor. Bizim böyle bir niyetimiz yoktur, düşüncemiz hiç olmamıştır. Şayet kavga edeceksek Özgür Bey rahat olsun, tırsmasın. O bizim klasmanımızda da kalibremizde de değildir” dedi. Bahçeli, DEM’in Hakkâri milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması ve adalet önünde hesap vermesi gerektiğini savundu.

Suriyeli sığınmacıların gönüllü, güvenli ve onurlu bir şekilde geri dönüşlerinin sağlanması gerektiğini söyleyen Bahçeli, düzensiz göçün önlenmesi ve Geri Kabul Anlaşması’nın sonlandırılması gerektiğini belirtti.

Bu Haber Hurriyet.com.tr’den Alıntılanmıştır. Kaynak: https://hurriyet.com.tr/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir