‘Görüşmeler şeffaf olmalı’


## Bahçeli: “Erdoğan’ın görüşmeleri çarpıtılıyor, dedikodu kazanı kaynıyor”

Haber Resmi

Haber Resmi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikili görüşmelerinin çarpıtıldığını ve dedikoduların yayıldığını sert bir dille eleştirdi.

Haber Resmi

Haber Resmi

“Televizyonlarda ve gazetelerde kulis bilgisi adı altında servis edilen dedikodular, körüklenen spekülasyonlar ve yalan haberler karşısında hayret ve ibret içindeyiz,” diyen Bahçeli, iki kişi arasında geçen bir konuşmanın, sanki kamuoyu önünde yapılmış gibi sunulmasını “normalleşme bekleyen malum zihniyetlerin basit bir kurnazlığı” olarak nitelendirdi.

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın herkesle görüşebileceğini ve konuşabileceğini vurguladı ancak bu görüşmelerin çarpıtılmasına ve dedikodulara yol açılmasına sert tepki gösterdi. “Gerekirse kamuoyu şeffaf bir şekilde bilgilendirilerek bu dedikodu kazanının basıncı düşürülebilir,” önerisinde bulundu.

Konuşmasında ayrıca Türkiye’nin iç ve dış tehditlerle karşı karşıya olduğunu belirten Bahçeli, güney sınırlarında terör devletinin kurulmaya çalışıldığını ve Suriye’nin parçalanmasının hedeflendiğini söyledi. “Asıl hedef Türkiye’mizdir,” diyen Bahçeli, CHP’yi bu “pis senaryonun” alt yüklenicisi olarak suçladı.

Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun halkın iradesinin tanınmadığını söyleyerek “kayyum ezberini” tekrarladığını belirtti ve “Şayet kavga edeceksek Özgür Bey rahat olsun, tırsmasın. O bizim klasmanımızda da kalibremizde de değildir,” diyerek Kılıçdaroğlu’na sert bir şekilde yüklendi.

Bahçeli, Suriyeli sığınmacıların gönüllü, güvenli ve onurlu geri dönüşlerinin sağlanması gerektiğini ve düzensiz göçün önlenmesi için “Geri Kabul Anlaşması”nın sonlandırılması gerektiğini vurguladı.

Konuşmasının sonunda “Allah Bana Yeter” yazılı yüzüğünü gösteren Bahçeli, gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir