‘Görüşmeler şeffaf olmalı’


Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan ikili görüşmelerin medyada çarpıtılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Bahçeli, görüşmelerin iki kişi arasında geçen bir konuşma olduğunu ve bunların kamuoyuna sanki not alan kalabalık bir dinleyici güruhu varmışçasına sunulmasının yanlış olduğunu belirtti.

Haber Resmi

Haber Resmi

Bahçeli, Erdoğan’ın herkesle görüşme hakkına sahip olduğunu vurgulayarak, asıl sorunun aslı astarı olmayan söylentiler ve fitne olduğunu ifade etti. Kamuoyunu şeffaf bir şekilde bilgilendirerek dedikodu ortamının önüne geçilebileceğini önerdi.

Haber Resmi

Haber Resmi

Konuşmasında ayrıca ülkenin iç ve dış tehditlerle karşı karşıya olduğunu vurgulayan Bahçeli, Suriye’deki emperyalist projelere dikkat çekti. CHP’yi bu projenin yerli figüranı olmakla suçlayan Bahçeli, PKK’nın sözde seçimler yapma planının engellenmesi gerektiğini belirtti.

Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “kayyum ezberi”nden bahsederek, halk iradesinin tanınmadığı iddiasının gerçekçi olmadığını söyledi. Kılıçdaroğlu’nun kavga isteğini de reddeden Bahçeli, “bizim meselemiz maşalarla değil, tutan ellerledir” dedi.

Bahçeli, Suriyeli sığınmacıların gönüllü ve güvenli bir şekilde geri dönüşünün sağlanması gerektiğini ve “Geri Kabul Anlaşması”nın sonlandırılması gerektiğini dile getirdi.

Konuşmasında “Allah Bana Yeter” yazılı yüzüğünü gösteren Bahçeli, medyanın çarpıtmalarına karşı dikkatli ve şeffaf olunması gerektiği mesajını verdi.

Bu Haber Hurriyet.com.tr’den Alıntılanmıştır. Kaynak: https://hurriyet.com.tr/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir