Kadıköy’de içinde hasta olduğuna inanmadıkları ambulansın önünü kesen iki maganda yakalandı


## Ambulansın Önünü Kesenler Gözaltına Alındı

Kadıköy’de dün öğleden sonra yaşanan vahim bir olayda, hastayı hastaneye yetiştirmeye çalışan bir ambulansın önü iki motosikletli tarafından kesildi. Siren çalarak yol almak isteyen ambulans şoförüne, kask takmayan iki şüpheli “Hasta olduğuna inanmıyoruz” diyerek hakaret edip, ambulans içinde bulunan hastayı görmek istedi.

Olayın şahidi olan ambulans şoförü, çaresiz kalarak aracın kapısını açıp hastayı göstermek zorunda kaldı. Hastayı gördükten sonra ikna olan şüpheliler olay yerinden uzaklaştı. Ambulans ise yaşanan bu skandal olaydan sonra hastayı hastaneye ulaştırdı.

Yaşanan bu olay ambulans şoförü tarafından kaydedilerek sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerin kamuoyunda büyük tepki çekmesi üzerine harekete geçen polis ekipleri, kısa sürede ambulansın önünü kesen şüphelileri tespit etti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, olayla ilgili yaptığı açıklamada, ambulansın önünü kesen M.T. ve E.B.’nin gözaltına alındığını duyurdu. Yerlikaya, “Trafikte geçiş üstünlüğü olan ve can taşıyan ambulansları engellemek kabul edilemez. Bu tür eylemlerde bulunanlar yakalanarak adalete teslim edilecektir.” dedi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir