‘Kadir’in Ağaç Evleri’ yine kül oldu


## Antalya’nın Simgesi Kadir’in Ağaç Evleri Yine Alevlere Teslim Oldu

Haber Resmi

Olimpos’un ünlü konaklama tesisi “Kadir’in Ağaç Evleri”, 2007’de yaşanan yangından sonra yeniden inşa edilmesine rağmen, talihsiz bir şekilde bir kez daha alevlere yenik düştü. Tesiste dün gece saatlerinde çıkan yangın, 200 yatak kapasiteli tüm tesisi kül etti.

Kadir Kaya, “Birinci yangından sonra dünyanın dört bir yanından gelen insanların desteğiyle yeniden inşa ettiğimiz bu yeri kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ama bu bölgenin kalkınması ve canlanması için ‘Kadir’in Ağaç Evleri’nin yeniden ayağa kalkması gerekiyor.” dedi.

“Kadir’in Ağaç Evleri”, Olimpos’u ağaç ev turizmiyle tanıştıran ve sırt çantalı gezginlerin uğrak yeri olan bir simgeydi. Tesisteki yangına orman işletme müdürlüğü ekipleri ve büyükşehir belediyesi itfaiyesi müdahale etti. Yangın, 4 saatlik bir mücadele sonucunda kontrol altına alındı. Neyse ki yangında can kaybı yaşanmadı.

2007’deki yangından sonra yeniden inşa edilen ve 2009’da yaşanan sel felaketinden de etkilenen “Kadir’in Ağaç Evleri”, dünyaca ünlü bir konaklama yeriydi ve TNT Dergisi tarafından “yeryüzünün en iyi hosteli” seçilmişti.

Antalya ve Olimpos turizmine önemli katkılar sağlayan “Kadir’in Ağaç Evleri”nin yeniden inşası, bölge için büyük önem taşıyor.

Bu Haber Hurriyet.com.tr’den Alıntılanmıştır. Kaynak: https://hurriyet.com.tr/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir