Seda Ergül, çocuklarının gözü önünde katledilmişti! Vahşette yeni detaylar ortaya çıktı… ‘Annemin boğazını bıçakla kesmişti’


Adana’nın Seyhan ilçesinde yaşanan dehşet verici olayda, emekli astsubay Yaşar Ergül (53), eşini Seda Ergül’ü (35) 3 çocuğunun gözü önünde silahla öldürdü. Olay sonrasında “ağırlaştırılmış müebbet hapis” cezası istenen Ergül’ün yargılandığı davanın ikinci duruşmasında, Seda Ergül’ün ilk eşinden olan kızı Sedef Soysal, Yaşar Ergül’ün şiddet geçmişini korkunç ayrıntılarla anlattı.

Haber Resmi

Haber Resmi

Sedef Soysal, “Annemin boğazını bıçakla kestiğini, uyurken boğazını sıktığını gördüm. Kendimi araya atıp kurtardım ama dayak yedim. Yaşar Ergül’ün kıskançlığı vardı. Annem bizi öldüreceğinden korktuğu için şikayetçi olamıyordu” dedi.

Haber Resmi

Haber Resmi

Seda Ergül’ün annesi Nevzat ve babası Hacı Ömer Güveloğlu da mahkemede damatlarından şikayetçi oldu. “35 yaşında kızımı elimden aldı. Yavrumun 4 çocuğu vardı, torunlarım ‘Annemiz gelecek mi?’ diye soruyorlar” diye ağlayan anne, derin bir acı içindeydi. Baba Hacı Ömer ise adalete güvendiğini ve sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istediğini söyledi.

Olayın yaşandığı gün, Seda Ergül’ün doğum gününün bir gün sonrasına denk gelmesi, yaşananları daha da trajik hale getiriyor. Yaşar Ergül, Seda Ergül’e şehir dışına çıkacaklarını söyledikten sonra, aracın terziye gitmek için kendisine lazım olduğunu söylemesi üzerine tartışma çıkmış ve cinayet işlenmiş.

Duruşmada söz alan sanık Yaşar Ergül, önceki savunmasını tekrarlayarak eşinin 2 aydır kendisinden uzak durduğunu iddia etti. Ancak ifadesinde “Aklımdan gitti” diyerek olayla ilgili herhangi bir ayrıntıya değinmekten kaçındı.

Savcı, sanık Yaşar Ergül için “ağırlaştırılmış müebbet hapis” cezası istedi ve tutukluluk halinin devam etmesini talep etti. Mahkeme heyeti, esas hakkındaki mütalaaya karşı tarafların savunmalarını hazırlamaları için duruşmayı erteledi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir