Son dakika… Meral Akşener: Ankara’da ofis açmadım


## Meral Akşener: Ankara’da Ofis Açmadım, İş Adamı Dosyası İçin De Görüşme Yapmadım

Haber Resmi

İYİ Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener, son günlerde hakkında çıkan “Ankara’da ofis açtığı” ve “iş adamı dosyası için Cumhurbaşkanı ile görüştüğü” iddialarına sert bir dille yanıt verdi. Akşener, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bu iddiaların gerçek dışı olduğunu ve herhangi bir ofis açma planı olmadığını belirtti.

Akşener, açıklamasında, “Türkiye’nin herhangi bir yerinde, herhangi bir amaçla ofis açmadım. Şimdilik böyle bir planlama içerisinde de değilim. İlerleyen aşamada eğer ki bu yönde bir kararım olursa bunun da kamuoyu ile paylaşılmasını bizzat kendim sağlarım” dedi.

Akşener, “iş adamının dosyası için görüşme” iddialarını da reddederek, “Bugüne kadar herhangi bir iş insanı veya başka bir kişi adına, yargıya intikal etmiş bir konuda hiç kimseden açık veya örtülü hiçbir talebim olmamıştır, bugünden sonra da olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Akşener, bu iddiaların gazetecilik etiği ve meslek ahlakından uzak olduğunu belirterek, özellikle Sözcü Televizyonu’nda “Aklın Yolu” programının sunucusu İsmail Saymaz’ı hedef aldı. Saymaz’ın “Meral Akşener’e en yakın olduğunu bildiğim isimlerle konuştum. Beştepe’ye gitme ziyaretinin bir iş adamının Yargıtay’daki davasını çözmek olduğunu söyledi” şeklindeki açıklamalarıyla “gerçek dışı iddialar ortaya attığını” belirten Akşener, bu iddiaların hem kendisini hem de bağımsız Türk Mahkemeleri ile Cumhurbaşkanını zan altında bıraktığını ifade etti.

Akşener, “Gazetecilik mesleğinin itibarı açısından oldukça üzücü olan bu açıklamalarından ötürü İsmail Saymaz’ı; haberciliğin evrensel ilkeleri çerçevesinde tarafsız, şeffaf, dürüst davranmaya ve ciddi, dengeli, sorumlu bir bakış açısıyla haber yapmaya davet ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı. Akşener, ayrıca bu konuda en kısa zamanda hukuki yollara başvuracağını da açıkladı.

Akşener’in açıklaması, son günlerde artan siyasi gerilimin bir yansıması olarak yorumlanıyor.

Bu Haber Hurriyet.com.tr’den Alıntılanmıştır. Kaynak: https://hurriyet.com.tr/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir