Teleferik kazasında başkana tahliye


## Antalya Teleferik Kazası Davasında İlk Duruşma: Kocagöz Tahliye Edildi

Haber Resmi

Haber Resmi

Antalya Konyaaltı’nda 1 kişinin hayatını kaybettiği, 7 kişinin yaralandığı ve 174 kişinin 23 saat boyunca mahsur kaldığı teleferik kazası davasında ilk duruşma gerçekleşti. Duruşmada, aralarında Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün de bulunduğu 12 sanık hakim karşısına çıktı.

Kocagöz, teleferik işletmecisi ANET’in eski yönetim kurulu başkanı olarak, “trafik güvenliğini taksirle tehlikeye sokma” ve “taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” suçlamalarıyla karşı karşıya. 57 gün cezaevinde kalan Kocagöz, suçlamaları reddetti ve “Bakımların eksik olduğu iddiasını kabul etmiyorum. Geçmişe yönelik suçlanmam hatalıdır. Çalıştığım sürece bir kişinin burnu kanamamıştır” diyerek savunmasını yaptı. Kocagöz, avukatlarının diyabet hastalığı nedeniyle tahliye talebini destekleyerek, “Asla merhamet dilemiyorum. Eğer bir suçum varsa tutuklamaya devam edin. Hizmet etmem gereken binlerce kişi var. Adaletinize güveniyorum. Özgürlüğümü istiyorum” dedi.

Mahkeme, Kocagöz’ün adli kontrol şartıyla tahliyesine, Ahmet Buğra Samsunlu, Serkan Yellice, Serdar Tezcan, Okan Erol’un tutukluluklarının devamına, tutuksuz sanık Suphi Kaplan’ın ise tutuklu yargılanmasına hükmetti.

Tahliye sonrası Kepez Belediyesi önünde vatandaşlarla bir araya gelen Kocagöz, “Özgürlük hava gibi su gibi çok kıymetli” diyerek duygularını dile getirdi ve beyaz güvercin uçurarak özgürlüğüne kavuştuğunu simgeleştirdi.

Bu Haber Hurriyet.com.tr’den Alıntılanmıştır. Kaynak: https://hurriyet.com.tr/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir