Teleferik kazasında başkana tahliye


## Teleferik Kazası Davasında İlk Duruşma: Kocagöz Tahliye Edildi

Haber Resmi

Haber Resmi

Antalya Konyaaltı’nda meydana gelen ve bir kişinin hayatını kaybettiği, 7 kişinin yaralandığı teleferik kazasıyla ilgili 12 sanık ilk kez hakim karşısına çıktı.

Duruşmada, tutuklu sanıklardan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti. Kocagöz, “Bakımların eksik olduğu iddiasını kabul etmiyorum. Geçmişe yönelik suçlamalar hatalı. Çalıştığım sürece herhangi bir kaza yaşanmadı. İstifamdan 18 hafta sonra olay meydana geldi.” şeklinde savunmasını yaptı.

57 gün cezaevinde kaldıktan sonra adli kontrol ve yurtdışı yasağıyla tahliye edilen Kocagöz, “Asla merhamet dilemiyorum. Eğer bir suçum varsa tutuklamaya devam edin. Hizmet etmem gereken binlerce kişi var. Adaletinize güveniyorum. Özgürlüğümü istiyorum” dedi.

Mahkeme, Kocagöz’ün yanı sıra Ahmet Buğra Samsunlu, Serkan Yellice, Serdar Tezcan ve Okan Erol’un tutukluluk halinin devamına, tutuksuz sanık Suphi Kaplan’ın ise tutuklu yargılanmasına hükmetti.

Duruşma sonrası özgürlüğüne kavuşan Kocagöz, Kepez Belediyesi önünde vatandaşlarla buluştu. Beyaz güvercin uçuran Kocagöz, “Özgürlük hava gibi su gibi çok kıymetli” dedi.

Teleferik kazasında hayatını kaybeden Memiş Gümüş dahil olmak üzere 150 kişi müşteki sıfatıyla davaya dahil oldu. Sanıklar, “trafik güvenliğini taksirle tehlikeye sokma” ve “taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” suçlarından 27’şer yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir