Connect with us

Uncategorized

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye ziyaret… Erdoğan, Özgür Özel ile görüştü: AK Parti’den ilk açıklama

Published

on

18 yılın ardından CHP Genel Merkezi’ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüştü. Özgür Özel, Erdoğan’ı kapıda karşıladı. Görüşme 1 saat 30 dakika sürdü. CHP Genel Başkanı Özgür Özel de 2 Mayıs’ta AK Parti Genel Merkezi’nde Erdoğan’ı ziyaret etmişti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız siyasette kutuplaşma yerine diyalog zemini güçlendirmeyi ifade ediyor. Bugün gerçekleşen iade-i ziyaret, Türk siyasi hayatında ortaya çıkan tabloyu memnuniyet verici buluyorlar. Bu fırsatın heba edilmemesi gerektiğini ifade etmektedirler. Bu görüşmede doğal olarak ekonomi ve yeni anayasa süreci de gündeme geldi” ifadelerini kullandı.

Haber Resmi

Haberin DevamıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte CHP Genel Merkezi’ne Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da geldi. Erdoğan ve Özel görüşmesi yaklaşık 1 saat 30 dakika sürdü. İkili arasındaki ilk görüşme de 1 saat 35 dakika sürmüştü. Görüşmenin ardından Özel, Erdoğan’ı makam aracına kadar uğurladı. Erdoğan ve Özel, CHP Genel Merkezi’nden çıktıktan sonra 2 kez tokalaştı. Erdoğan, basın mensuplarını da selamladıktan sonra makam aracına bindi. Özel, Erdoğan’ın makam aracı CHP Genel Merkezinden ayrıldıktan sonra binaya yönelerek makamına geçti.

Haber Resmi

Cumhurbaşkanlığı forsu bulunan Türk Bayrağı görüşme öncesi CHP binası önünde göndere çekildi

Haber Resmi

Haber Resmi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en son 18 yıl önce Başbakanlığı döneminde, CHP Genel Merkezinin yeni binasının açılışı nedeniyle o dönemki genel başkan Deniz Baykal’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunmuştu.

Haber Resmi

Haberin DevamıÇELİK: EKONOMİ VE YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI GÜNDEME GELDİ

Haber Resmi

Haber Resmi

AK Parti Genel Merkezi’nde AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in görüşmesine ilişkin açıklamalar yaptı.

Haber Resmi

Haber Resmi

Sözcü Çelik, nazik ziyaretleri dolayısıyla CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve ekibine teşekkür etti. Çelik, “Diyalog ortamının sürmesinin toplumumuzda çok olumlu karşılandığı Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği şekilde siyasiler arasında Türkiye’nin meseleleri hakkında görüşme zemininin, diyalog zemininin güçlü bir şekilde tutulması konusunda bu iadeiziyaretle birlikte daha güçlü bir mesaj verilmiş olundu. Cumhurbaşkanımız siyasette kutuplaşma yerine diyalog zemininin güçlendirilmesi gerektiğini ifade ettiler. Bu çerçevede CHP Genel Başkanı Özel’in ziyaretinden sonra bugün gerçekleşen iadeiziyaretle birlikte Türk siyasi hayatında bu tablonun ortaya çıkmasını memnuniyet verici olarak görüyorlar. Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız bu tablonun kalıcı kazanımlara dönüşmesi gerektiğini herhangi bir şekilde siyasetin gündelik mevzi savaşları içerinde bu fırsatın heba edilmemesi gerektiğini ifade etmiştir” diye konuştu.Haberin DevamıHaberin DevamıCumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin darbe anayasasından kurtulabilmesi için atılması gereken adımların sadece dar bir inisiyatifle değil en geniş siyasi uzlaşma zemini ile gerçekleşmesi gerektiği konusundaki görüşlerini ifade ettiğine dikkat çeken Çelik, “Cumhurbaşkanımız bu çerçevede en geniş şekilde bütün Türkiye’yi kucaklayan bir toplumsal sözleşme olarak anayasa sürecinin yürütülmesi gerektiğini belirtmişlerdir. Bu çerçevede Türkiye’nin gelecek nesillere borcu olan darbe anayasasından kurtulmak ve yeni anayasa kavuşmak sürecini siyasetin gündelik polemikleri içerisinde değil ülkenin geleceğini gözeten bir perspektifle ele alınması gerektiğini ifade ediyorlar” dedi.Haberin DevamıGözden KaçmasınCHP’den Özel-Erdoğan görüşmesine ilişkin açıklamaHaberi görüntüleCHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bina girişinde karşıladı 

Haber Resmi

Haber Resmi

“CUMHURBAŞKANIMIZ ARZU EDİLDİĞİ TAKDİRDE, HAZİNE VE MALİYE BAKANIMIZ MEHMET ŞİMŞEK BEYİN İSTENİLDİĞİ ZAMAN BİLGİ VEREBİLECEĞİNİ İFADE ETMİŞLERDİR”

Haber Resmi

Haber Resmi

Görüşmede ekonomi ile ilgili konuların da gündeme geldiğini belirten Çelik, “Bu çerçevede Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Orta Vadeli Program ve 12. Kalkınma Planı’yla yürüdüğümüz bu güçlü yolda elde edinilen kazanımların korunacağını ifade ediyorlar. Ayrıca şimdiye kadar yapılan çeşitli çağrılara rağmen popülizme tevessül edilmeyerek bu programa bağlılığımızı ve Türkiye’nin bu konudaki istikrarı koruyacağı ve programa zarar veren tutumlardan kaçınılacağını ifade etmişlerdir. Bazı dönemlerde siyaset hayatımıza musallat olan popülist söylemlerden kaçınılmış olması gerektiğidir. Siyasetin bir vaat yarışına döndüğü dönemlerde aslında siyasetçi toplumun taleplerini vaatler üzerinden dillendirdiği zaman siyaset zemin kaybetti. Cumhurbaşkanımız arzu edildiği takdirde CHP tarafına, Maliye ve Hazine Bakanımız Mehmet Şimşek beyin istenildiği zaman bilgi verebileceğini ifade etmişlerdir” ifadelerini kullandı.Haberin DevamıGözden KaçmasınErdoğan’ın CHP ziyareti 18 yıl önceki ziyareti akıllara getirdi: Güldüren ‘oval ofis’ diyaloğu, hediye edilen ibrikHaberi görüntüleDIŞ POLİTİKA

Önümüzdeki dönemde dış politika konusunda iş birliğinin artırılması önemli olacağını ifade eden Çelik, “Avrupa Parlamentosu seçimlerinde aşırı sağın ve popülist sosyalist partilerin ortaya koyduğu performans, Türkiye düşmanlığı, İslam düşmanlığı konusunda maalesef Avrupa’nın yeni meydan okumalarla karşı karşıya olduğunu göstermektedir. Bu çerçevede Türkiye’nin içindeki iş birliğinin artması bu aşırı sağ, popülist ve radikal partilere karşı güçlü bir mesaj verilmesi açısından fevkalade önemli olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye’nin içindeki partilerin bu ortaya çıkan faşist dalgaya karşı ortak hareket etmeleri konusundaki hassasiyetlerini ifade etmişlerdir” açıklamalarında bulundu.

KIBRIS BARIŞ HAREKATI’NIN 50. YILI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kıbrıs Barış Harekatı 50. yıl dönümü törenlerinde Özel’le birlikte orada, CHP ve diğer partilerle birlikte güçlü şekilde birlik ve beraberlik gösterilmesini ifade ettiğini bildiren Çelik, “Barış harekatının 50. yıl dönümünü hep beraber KKTC’de kutlamayı temenni ediyoruz. CHP Genel Başkanının ve yetkililerinin kendi takvimleri içerisinde bileceği bir konudur” dedi.

Gazze soykırımı konusunda bütün partiler olarak ortak bir duruş ortaya konulmasını ve Filistin devletine karşı duyarlılığının arttırılması gerektiğini belirten Çelik, “Sayın Özel’in sosyalist enternasyonal başkan yardımcılığı sürecinde kendilerine yakın partilerde bu süreçte bilgilendirici, politik tutum ortaya koyması son derece kıymetli olacaktır. Ekonomiden siyasi meselelere, iç politikadan dış politikaya kadar Türkiye’nin geleceği için, hak ve menfaatleri için ortak duyarlılık ve siyaset konusunda Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın hassasiyeti söz konusudur. Bunu bütün siyasi partilerden beklentileri sayın Cumhurbaşkanımız ifade etmişlerdir” açıklamalarında bulundu.

Son zamanlarda çeşitli bölgelerde bazı belediye başkanlarının nefret suçu, ırkçılık anlamına gelecek birtakım uygulamalarına değinen Çelik, “Birtakım yaşam tarzlarına dönük olumsuz uygulamalar diyebileceğimiz uygulamaların ortaya çıkmasıdır. Cumhurbaşkanımız her türlü nefret siyasetine karşı ortak tutum geliştirilmesi gerektiğini muhalefet partilerine de ifade ettiler. Hayat tarzları konusunda şimdiye kadar elde edilen kazanımların korunması gerektiğini, bu çerçevedeki yapısal reformların devam edeceğini, ekonomik kazanımları koruma konusunda da reform siyasetini devam edeceğini belirtmişlerdir” değerlendirmelerinde bulundu.

“TERÖRLE BAĞLANTILI BELEDİYE BAŞKANLARINA YÖNELİK OLARAK BU KONUDAKİ TUTUMUZ NETTİR”

Terörle bağlantılı belediye başkanlarına yönelik olarak bu konudaki tutumun net olduğunu vurgulayan Çelik, “Cumhurbaşkanımızın ifadesi şu şekildedir; ‘hangi partiden olursa olsun millete hizmet eden her belediye başkanına destek vermeye devam edeceğiz.’ Milletten aldığı yetkiyi halk için kullanan belediye başkanının hangi partiden olduğunun bir önemi yoktur. Ama birisi milletten aldığı yetkiyi terör örgütüne destek vermek şeklinde kullanıyorsa, terör örgütü tarafından atanmış komiser tarafından yönetilmesine kapı açılmasına müsaade edilmeyecektir. Bu bir siyasi partiye toptancı bir tutum değildir. Tespit edildiğinde bunların görevden alınması devlet olmanın gereğidir. Milletten aldığı yetkiyi millete hizmet için kullanıyorsa belediye başkanı hangi partiden olduğunun önemi yoktur. Bütün siyasi partilerin hassasiyet göstermesi gerektiği, sivil siyaset, demokrasi, hukuk devletinin korunması bakımından sayın Cumhurbaşkanımız her fırsatta dile getirmiştir. Diyalog sürecinin güçlü bir şekilde devam etmesi, gerçek siyaset alanında, hizmette yarışılması bizim tutumumuz ve arzumuzdur. Gösterdikleri nezaket için sayın Özel ve CHP’ye bir kez daha teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bir gazetecinin, “Sayın Özel, bir talepte bulundu mu, bulunduysa o başlıklar hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz” şeklindeki sorusuna Çelik, “Bizim zaviyemizden bu toplantının, bu iadeiziyaretin nasıl göründüğünü ifade etmek isterim. Kuşkusuz kendileri ekonomiyle reel sektörle, başka konularla ilgili çeşitli konular gündeme geldi, bunlar konuşuldu. Sayın Cumhurbaşkanımız bu alanlarda tarımdan tutun da eğitime kadar hükümetimizin yaptıklarını anlattı. Kendilerinin de birtakım değerlendirmeleri oldu. Bahsettiğim bu gündemle ilgili sayın Özel’in değerlendirmeleri oldu ama tabii ki onu açıklamanın CHP Genel Merkezi tarafından yapılması daha doğru olur” cevabını verdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Paşabahçe’nin “Gururla” koleksiyonundan “Payidar Gondol” isimli parçayı hediye etti.Çelik, Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüşülmesi ve devam eden davaların gündeme gelip gelmediğine ilişkin soru üzerine, “Geçen görüşmede de bu görüşmede de sizin gündeminizde olan toplumun gündeminde olan her konu gündemdedir” dedi.

Devam eden hukuki süreçler ya da kesinleşmiş davalarla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mahkemelere karışılmaması, mahkemelerin kendi işlerini yapması gerektiği konusundaki tutumunu ifade ettiğini aktaran Çelik, “Tabii karşılıklı bilgilerde birbiriyle tenakuz teşkil eden durumlar vardır. Cumhurbaşkanımız bu konudaki bahsettiğim gibi hukuk meselesinden reel sektör meselesine kadar çeşitli yelpazede konular konuşulurken bu konularla ilgili değerlendirmelerini paylaşmışlardır” diye konuştu.

Ayşe Ateş ile görüşmeye ilişkin olarak da Çelik, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız tarafından bir kabul gerçekleştirilecek. Burada konu zaten yargıya intikal etmiştir, herkesin açık olarak siyaset kurumunun durması gereken yer şurasıdır, ‘yargı işini yapsın.’ Tabii ki hiçbir şey kapalı kalmasın, her şey bütün açıklığıyla hukukun imkanları, hukukun kapasitesi ve hukukun kabiliyetleri içerisinde değerlendirilsin ve suçlular cezasını alsın. Burada bu ilkeleri ve bu prensipleri savunmak konusunda tabii ki herhangi bir sorun yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımızın kabulü de bir kere daha bu mesajın verilmesi çerçevesinde gerçekleşecektir. Sayın Ateş’e ve evlatlarına bir kez daha başsağlığı dileklerimizi ifade ediyoruz.”

Çelik, konuşması devam ederken Ayşe Ateş ile görüşmenin başladığı bilgisini de gazetecilerle paylaştı.

“BUNDAN SONRA İHTİYAÇ OLURSA BU KAPI AÇIKTIR”

Bir gazetecinin Erdoğan ve Özel’in üçüncü bir görüşme yapıp yapmayacağına ilişkin sorusuna da Çelik, “Bu ziyaretten sonra bir iadeiziyaret oldu ve bundan sonra ihtiyaç olursa bu kapı açıktır. Yani bu zaten ‘normalleşme’ onların tabiriyle, bizim tabirimizle ‘siyasette yumuşama’ dediğimiz şey siyasi partiler arasındaki ilişki, yani siyasi arenadaki yarış, rekabet düzeyinde olsun, rekabeti herhangi bir şekilde husumete çevirmeyelim. Dolayısıyla bu rekabetin husumete çevrilmemesi konusundaki hassasiyeti gözetelim, bu çerçevede de oturup meselelerimizi konuşalım” ifadelerini kullandı.

Geçmişte Türk siyasi hayatında rekabetin, husumete dönüştürüldüğünü aktaran Çelik, “Husumet yok. Adlarımız, partilerimiz farklı olabilir, hepimizin soyadı Türkiye Cumhuriyeti. Bu anlayışla hareket edersek, millete daha iyi hizmet ederiz” değerlendirmesini yaptı.

Çelik, “Görüşmede yeni anayasa konusu da gündeme geldi mi” şeklindeki soruyu ise şöyle cevapladı:

“Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız, Türkiye’nin darbe anayasasından kurtulması gerektiğini ve bunun Türkiye’nin tamamını kapsayan en geniş uzlaşmayla Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkesin ortak iradesini temsil eden bir toplumsal sözleşme olarak ortaya çıkması gerektiğini ifade ettiler. Bu şekilde bakarak Cumhuriyet Halk Partisinden ve diğer partilerden Cumhurbaşkanımız, anayasa sürecine böyle yaklaşılmasını beklediklerini ifade etmiş oldular.”

Diğer siyasi partilerle bir görüşme olup olmayacağına yönelik bir soru üzerine Çelik, böyle bir gündemlerinin şu anda olmadığını ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takdirinde olduğunu söyledi. Çelik, “Başka bir parti için de görüşme gündemi olur mu denildi. Dedi ki ‘tabii ki randevu istendiği zaman.’ Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuyu ifade ettiler. Burada bu gelişmelere bağlı olarak bunlar değerlendirilir ama Cumhurbaşkanımızın en tepede başlık olarak ortaya koyduğu irade, siyasetteki yumuşama, normalleşme denilen bize göre diyalog zemininin güçlendirilmesi olan bu süreçlere kıymet verdiğimizdir” ifadelerini kullandı.

Çelik, görüşmede Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden zeytinyağları ile Türk kültürünü temsil eden çifte kavrulmuş lokum hediye edildiği bilgisini de verdi.

Kendilerine ne ikram edildiğinin sorulması üzerine Çelik, “Bir kahvenin 40 yıl hatırı var. Çay olmadan da zaten diplomasi olmaz. Türk çayı diplomasisi diye bir şey var. Bu çerçevede gösterdikleri bu nazik misafirperverlik için bir kere daha teşekkür ediyoruz, büyük milletimize buradan AK Parti Genel Merkezi’nden bir kere daha sevgilerimizi saygılarımız sunuyoruz” dedi.

GÜLÜMSEYEREK POZ VERDİLERCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Özgür Özel’in görüşmesi 1 saat 30 dakika sürdü. Özel, Erdoğan’ı parti binasının kapısında uğurladı. İki lider çıkışta da yine tokalaşarak poz verdi. Erdoğan ile Özel, kameralara tebessüm etti.

GÖRÜŞME 12. KATTA GERÇEKLEŞTİCHP lideri Özgür Özel’in Erdoğan’ı karşılamasının ardından iki lider kapıda tokalaşarak gazetecilere poz verdi. Daha sonra Erdoğan ile Özgür Özel görüşmek üzere heyetlerle birlikte binaya giriş yaptı. İkili 12. katta görüştü. Gözden KaçmasınErdoğan-Özel görüşmesinin tüm detaylarıHaberi görüntüle

Haberle ilgili daha fazlası:#Recep Tayyip Erdoğan#Özgür Özel#CHP

Bu Haber Hurriyet.com.tr’den Alıntılanmıştır. Kaynak: https://hurriyet.com.tr/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uncategorized

Son dakika! Bakan Tunç duyurdu: Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur yakalandı

Published

on

By

Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan kaza sonrası kaçan Yazar Eylem Tok ile 17 yaşındaki oğlu, ABD’de yakalandı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yaptığı açıklamada “ABD Adalet Bakanlığı yetkililerinden bugün aldığımız bilgiye göre Eylem Tok ve Timur Cihantimur ABD’de iade talebimiz kapsamında yakalanmışlardır. Süreci Bakanlık olarak yakından takip ediyoruz.” dedi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Aci’nin ailesi, “115 günde hiç sevinmedik, ilk defa sevindik, sevinç gözyaşı döktük, yangına bir nebze su serpildi. Bu bir başlangıç, asıl mücadele yeni başlıyor. Eninde sonunda gelecekler, oğluma gidip müjdeli haberi vereceğim. Havalimanında davul zurna ile karşılayacağım, çok güzel bir bayram hediyesi. Şimdi onlar düşünsün, biz çok düşündük” dedi.

Haber Resmi

Haberin DevamıEylem Tok, otomobiliyle Oğuz Murat Aci’ye çarparak ölümüne neden olan 17 yaşındaki oğlu Timur Cihantimur’u ABD’ye kaçırmıştı. Anne ile oğlunun iadesi için Türkiye tarafından başlatılan çalışmalar sürerken infial yaratan olayda yeni bir gelişme yaşandı.BAKAN TUNÇ: SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, Eylem Tok ve oğlunun ABD’de yakalandığını duyurdu. Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “ABD Adalet Bakanlığı yetkililerinden bugün aldığımız bilgiye göre Eylem Tok ve Timur Cihantimur ABD’de iade talebimiz kapsamında yakalanmışlardır. Süreci Bakanlık olarak yakından takip ediyoruz.” ifadelerini kullandı.Haberin DevamıFİRARİ EYLEM TOK VE OĞLU ABD’DE GÖRÜNTÜLENDİEyüpsultan’da lüks ciple, arızalanan ATV motorunu emniyet şeridinde kontrol eden gruba çarpan ve 1 kişinin ölümüne neden olan 17 yaşındaki sürücü Timur Cihantimur, annesi Eylem Tok ile ABD’ye kaçmıştı. Anne ve oğlunun New York’ta taksiye binerken gülümserken fotoğrafları ortaya çıktı. Kazada oğlunu kaybeden baba Özer Aci, karşı tarafın kendisiyle dolaylı olarak iletişime geçtiklerini belirtmişti. Aci, “Bir aile dostumuz aranmış, böyle konuşulmuş. 10 veya 12’nci gün dolaylı olarak taziyeye geleceklerini ilettiler bana fakat ben yine aynı sözümü tekrarladım; anne ile çocuk gelir teslim olur, ertesi gün buyursunlar, gelsinler taziyeye ” ifadelerini kullanmıştı.Kaza, 1 Mart Cuma günü saat 23.30 sıralarında Mithatpaşa Mahallesi Davutpaşa Caddesi’nde meydana gelmişti. 3 ATV motoru ile geziye çıkan Oğuz Murat Acı (29), Tahsin Arslan (23), Süleyman Arslan (21), Hasan Topal (25), İbrahim Gümüş (27), motorlardan birinin arızalanması üzerine emniyet şeridinde durdu.ACİ’NİN AİLESİNDEN AÇIKLAMAO haberin ardından Oğuz Murat Aci’nin annesi Pervin Aci, babası Özer Aci ve eşi Şükriye Aci duygularını anlattı.

Haber Resmi

Haber Resmi

Yakalanma haberini uzun süredir beklediklerini söyleyen Özer Aci, “Sevindik, 115 gün içerisinde hiç sevinmediğimiz sürede hep ağladık, gözyaşı döktük. İlk sefer sevindik, eşimle beraber ağladık, sevinç gözyaşı döktük. Hak, hukuk istiyorum. Bu bir başlangıç, orada, burada yargılanır, fark etmez. Tutuklanması bile büyük bir olay, asıl mücadele yeni başlıyor. Eninde sonunda gelecekler, anne sonunda gelecek. 24 Kasım vizesinin son günü, ben sabırlı insanım, sabreden derviş muradına erermiş. Oğlumun mezarına bugün de gittim, oğlum mücadeleme devam ediyorum, ufaklığı söylediğin gibi sünnet yaptırdık dedim. O, 2 yaşını doldurmadan önce sünnet yapılmasını istiyordu. Bugün öğrendikten sonra en kısa sürede yine oğluma gidip bu müjdeli haberi vereceğim, bak oğlum, oğluyla beraber gelecekler diyeceğim. Gözyaşı dökeceğiz, muhakkak dertleşeceğiz. Acımız devam ediyor fakat yangına bir nebze su serperler ya o serpildi. Onu hissettim, acı söndü mü veya ateş döndü mü? Sönmedi, sönmeyeceğini biliyorum ama hafifledi. Her şeyden önce onun gözlerinin içine bakarak nasıl bir anne olduğunu yüzüne karşı söylemem lazım, ne hissettiğini görmek isterim. O gün gelecek, tekrar ediyorum; gelecek, eğer kaçırmazsam yoğun bir işim olmazsa havalimanında davul zurna ile karşılayacağım. Geç olabilir, eninde sonunda adaletin tecelli edeceğinden eminim. Avukatımla görüştüm; yargılama süresine kadar yakınen takip ediyoruz. Şu an orada avukatımız da var, avukatımız davaya girecek, yakından takip ediyoruz. Gelinim arayınca açtım, karşılıklı ağlaştık, ‘Doğru mu baba’ dedi, doğru olduğunu söyledim. İnsan nereye kadar kaçabilir ki, ilahi adalet yerini bulacak, bunun kaçarı yok. Ailesine, devletine iyi bir birey mi yetiştirdiğini sanıyor anne, hayır” dedi.Haberin Devamı“ÇOK GÜZEL BİR BAYRAM HEDİYESİ, OĞLUMA MÜJDEYİ VERECEĞİM”Karar sonrası bir parça içinin ferahladığını söyleyen anne Pervin Aci, “Yakalandı haberi sonrası bir şey deyim mi; koskocaman bir dağ sırtımdan kalktı. Acı, yara dinmiyor, hiç dinmedi, omuzlarım çökmüş bir haldeydi. O kalktı, evladıma gidemedim, gidiyordum, geriye gönderdiler. Gidip de müjde edecektim, oğlum şimdi seninle baş başa kalacağım, senin katillerini artık yakaladılar. Şimdi acımı seninle paylaşacağım, dertleşeceğim. Her gittiğimde oğlum yine gelmedi, yine gelmedi diyordum. Ama merak etme, getireceğiz, bu davayı kazanacağız, hep böyle diyordum, şimdi diyeceğim ki oğlum sözümü tuttum. Mutluluk ağlayışı var, acı ağlayışı var. Nasıl olduğumu bilmiyorum. Sünneti çok güzel yapacaktı oğlum, hastanede nasıldık. Perişan halde sünnet ettirdim çocuğumu, çocuğum olsaydı neler yapmazdık. Bayram hediyesi, nasıl bayram hediyesi, çok güzel bir bayram hediyesi. Her zaman demiştim ki; Eylem Tok tutuklanırsa ağlamayacağım, o gün bayramımdır. Bugün gerçekten ağlamıyorum. O evlat, evlat acısı çok zordur, kendisine öyle bir kinim var, öyle kinim var ki niye böyle yaptı niye oğlumu bıraktı, kaçtı. Oğlumun yanına gidememiş, ayaklarıma diken batarmış, öyle bir şey denir mi? O babaya seslenmek istedim, 115 gündür buradayız, 115 gündür de bu evler dolup taştı. Bir seferde ya birazcık telefon et ya şimdi otursun, onlar düşünsün, ben çok düşündüm. Çok ağladım, şimdi onlar ağlasın” şeklinde konuştu.Haberin Devamı“BEKLEMİYORDUM, MÜTHİŞ BİR RAHATLAMA GELDİ”Anne oğulun yakalanması kararına ilişkin konuşan Oğuz Murat Aci’nin eşi Şükriye Aci, “Şaşırdım, beklemiyordum, müthiş bir rahatlama geldi. Sünneti tek başımıza yaptırdık, eşim yoktu ama en azından maalesef içimiz rahatladı. Verdiğimiz mücadelede bir noktaya ulaştık. Buruk da olsa bir mutluluk var. Adalet arayışımız, beklediğimiz şekilde gerçekten hak ettikleri cezayı alacakları şekilde devam eder diye umuyoruz. En son mezarına sünnet olacağını söylemeye gitmiştim. Şimdi de güzel bir haber vermek için gideceğim. Verdiğimiz mücadelede sonuna kadar gideceğiz. Belki bir bayram hediyesi oldu bu haber ama bayramımız onsuz geçeceği için buruğuz. Babalar Günü de tabi ki oğlum hiçbir zaman kutlayamayacak, kutlamayacağız. Oğlum, babasının olmadığının, olmayacağının artık farkında. Çok mutsuzdum, son zamanlarda özellikle kırmızı bültenden sonra hiç haber çıkmaması mutsuzluğa sürükledi. Şu anda dedim ki boşuna değilmiş hiçbir şey, ne yaparlarsa yapsınlar, adaletten kaçamayacaklar. Bundan sonra aldıkları ceza daha önemli bizim için, ilk günden, o açıklamasından beri bana çok dokunan, ‘Annelik içgüdüsü ile yaptım’ diye savunduğu açıklamasına istinaden bir şeyler söylemek istiyorum. O kadar annenin canı yandı, ben de anneyim, eşimin annesi de ve diğer yaralıların; bir tanesi de benim annem. Hepimiz çok üzüldük, herkes anne, hiçbir anne, çocuğunu veya diğer çocuklara zarar gelmesini istemez. Bir annenin yapacağı bir davranış değildi, bununla ilgili çok şey söylemek istiyorum” şeklinde konuştu.Haberin DevamıGözden KaçmasınOğlunu ABD’ye kaçırmıştı… Eylem Tok’un yeni görüntüsü ortaya çıktı: İşte kaza haberini aldığı anHaberi görüntüleEvli ve 1 çocuk babası Oğuz Murat Acı, bir ATV motorunun ışıklarını yakarak önlem almaya çalıştı. Diğerleri ise arızalanan motorla ilgilendi. O sırada aynı yönde seyir halinde olan Timur Cihantimur(17)’nin yönetimindeki lüks cip, emniyet şeridinde bekleyenlere çarparak sulama kanalına düşmüştü.Kazada Oğuz Murat Acı olay yerinde hayatını kaybederken, Tahsin Arslan, Süleyman Arslan, Hasan Topal, İbrahim Gümüş yaralanmıştı.  

Haberle ilgili daha fazlası:#Eylem Tok#Adalet Bakanlığı#Yılmaz Tunç

Continue Reading

Uncategorized

İstanbul ve Ankara’da sağanak yağış etkili oldu

Published

on

By

Son günlerde kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul’da akşam saatlerine doğru yağmur bastırdı. İstanbul’da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış Avrupa ve Anadolu Yakası’ndaki bazı ilçelerde etkili oldu. Öte yandan Ankara’nın birçok bölgesinde de etkili sağanak yağmur ve dolu başladı.

Haber Resmi

Haberin DevamıSon günlerde kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul’da akşam saatlerine doğru yağmur bastırdı. Mega kentin en işlek noktalarından olan Taksim’de yağmura hazırlıksız yakalananlar zor anlar yaşadı. Kimisi metro ve otobüs duraklarına sığınırken; kimisi ise kıyafetiyle çantasıyla kafasını kapatarak ıslanmamaya çalıştı. Yağmur şemsiye satan esnafa yaradı. Bazı vatandaşların yağmurdan korunmak için şemsiye aldıkları görüldü.

Haber Resmi

İstanbul’da Anadolu Yakası’nda da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış etkisini arttırdı. Yağış nedeniyle sürücülerin ana arter yollarda kontrollü olarak seyrettiği gözlendi. Yağmur yağışı Anadolu Yakası’nda birçok semtten görüntülendi. Yağışların İstanbul’da akşam saatlerinde de devam etmesi bekleniyor.Haberin Devamı

Haber Resmi

ANKARA’NIN BİRÇOK YERİNDE YAĞMUR VE DOLU BAŞLADIMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yapılan uyarılarda Ankara’da etkili sağanak yağış beklendiği açıklanmıştı. Yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıların da bulunulduğu sağanak, Ankara’nın birçok bölgesinde etkisini göstermeye başladı.Ankara’nın Etimesgut başta olmak üzere Çankaya, Yenimahalle, Sincan ilçelerinde de yer yer yollarda su birikintilerinin olduğu ve araçların ilerlemekte zorluk çektiği anlar ise çevredekilerin kameralarına yansıdı. Yağışın gün içerisinde etkisini devam ettirmesi bekleniyor.Gözden KaçmasınSıcaklıklar 12 derece birden düşecek! Prof. Dr. Şen’den Kurban Bayramı öncesi İstanbul, Kocaeli, Düzce, Zonguldak’a uyarıHaberi görüntüleİŞ YERLERİ SULAR ALTINDA KALDIAnkara’da 15 dakika süren dolu sonrası etkili olan sağanak ve fırtına, esnafı zarara uğrattı. Ulus’ta bulunan tarihi Samanpazarı’nda tezgahtaki mallar etrafa saçılarak sel suları ile sürüklendi. Esnaf, kepenklerini indirerek mallarını korudu. Hamamönü’nde eski Ankara evlerinden oluşan iş yerleri de sel suları altında kaldı. Bölgedeki restoran ve kafelerde çalışan personel, iş yerlerinin avlusuna dolan suları tahliye etmek için çaba sarfetti.Haberin Devamı

Haber Resmi

YÜKSEK HIZLI TREN GARI’NI SU BASTIAnkara Yüksek Hızlı Tren Garı’nın tavanından yağmur suyu akması sonucu garı su bastı. Garın giriş katında kalan vatandaşlar ayak bileklerine kadar yükselen yağmur suyuna maruz kaldı. Altındağ ilçesi Siteler bölgesinde de sel suları yer yer yarım metreye kadar yükseldi. Bölge esnafı diz boyu yükselen suların arasından mallarını kurtarmaya çalışırken görüntülendi. Çankaya ilçesi Adnan Saygun Caddesi’nde şiddetli rüzgar nedeniyle bir ağaç, seyir halindeki otomobilin üzerine devrildi. Olayda şans eseri yaralanan olmazken, aracın tavanında göçük oluştu.Haberin Devamı

Haber Resmi

Haber Resmi

TRAKYA’YI DA DOLU VURDUMeteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nce yapılan açıklamada; bugün öğle saatlerinden itibaren Trakya’da (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği bildirildi. Yetkililer, sel, su baskını, yıldırım, yağış anından kuvvetli rüzgar, fırtına, yerel dolu yağışı, hortum riski ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini uyardı.Uyarının ardından öğleden sonra Trakya’nın bazı kesimlerinde yağmur ve dolu yağış etkili oldu. Edirne’nin yüksek kesimleri ile Kırklareli ve Tekirdağ’ın Hayrabolu, Çerkezköy ilçelerinde aniden bastıran dolu hayatı olumsuz etkiledi. Kırklareli’de dolu nedeniyle bazı araçların camları kırıldı. Trafikte seyreden araçların sürücüleri zor anlar yaşadı. Trafik ekipleri dolunun etkili olduğu bölgelerde önlem alarak, sürücüleri dikkatli olmaları yönünde uyardı. Haberin DevamıARAÇLAR BENZİN İSTASYONUNA SIĞINDIKırklareli Demirköy ilçesindeki Mahya Dağı bölgesinde otomobilleriyle seyir halinde olan vatandaşlar, ani bastıran doluya tutuldu. Ceviz büyüklüğünde yağan dolu, çevreyi beyaza bürüdü. Yağan şiddetli doluda ilerleyemeyen sürücüler, yağış dinene kadar benzinliklere sığındı. Dolu yağışının kesilmesinin ardından vatandaşlar yollarına devam etti.

Haber Resmi

 

Haber Resmi

Haberle ilgili daha fazlası:#Meteoroloji Genel Müdürlüğü#Sağanak Yağış#Dolu Yağışı

Haber Resmi

Haber Resmi

Haber Resmi

Haber Resmi

Haber Resmi

Haber Resmi

Haber Resmi

Continue Reading

Uncategorized

Bakan Özhaseki ve işçiler arasında gülümseten diyalog

Published

on

By

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, inşaat alanında ‘Elimiz kirli ama’ diyerek elini uzatmaya çekinen işçinin ellerini tutup, “Allah işinizi rast getirsin” dedi.

Haber Resmi

Haberin DevamıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Adıyaman’da ‘yerinde dönüşüm’ kapsamında yükselen binaları inceledi. Yenimahalle’deki inşaat alanına gelen Bakan Özhaseki’yi müteahhit ve teknik personel karşıladı. Arka tarafta duran işçilerin yanına doğru ilerleyen ve elini uzatan Bakan Özhaseki’ye, bir işçi ‘Elimiz kirli ama’ diyerek ellerini uzatmaya çekindi. Bakan Özhaseki, işçilerin ellerini daha sıkı kavrayarak, “Allah işinizi rast getirsin” deyip tüm işçilerle tokalaştı.İnşaat ile ilgili bilgi alan Bakan Özhaseki, daha sonra inşaat alanından ayrıldı.

Haberle ilgili daha fazlası:#Adıyaman#Mehmet Özhaseki#İnşaat İşçileri

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.